Geri

İZMİR ŞUBEMİZDEN BASIN AÇIKLAMASI

29 Şubat 2008, Cuma | 10:30

“Vergi Haftası” münasebetiyle İzmir Şubemiz tarafından memurun payına düşen %2 ile alabileceği yarım ekmek ve bir dilim pastacık ile basın açıklaması yapılmıştır.

Yaptığı Konuşmada Vergi Dairesi çalışanlarının sorunlarına değinen İzmir Şube Başkanımız Nebi Yay;

"Maliye çalışanları, bilgi birikimi ve her türlü donanıma sahip, bütün olumsuz şartlara rağmen vatandaşa hizmetin en iyisini veren fedakar ve cefakar insanlar topluluğudur. Bakanlığı yeniden yapılandırma adı altında Bakanlık ve Gelir İdaresi Başkanlığı olarak ikiye bölenler gelinen noktada yapılan yanlışlar ve hataları görüp bunu düzeltme yoluna gideceklerine, yanlış ve hatada ısrarı sürdürmektedirler. Gelir İdaresi Başkanlığı teşkilat kanunda değişiklik taslağının Başbakanlıkta olduğunu söyleyen yetkililer, sosyal taraf olan sendikamıza da taslağı vermemekte de direnmektedirler. Başbakanlığın “Personeli ilgilendiren konularda yetkili konfederasyonun görüşü alınır” hükmünü içeren genelgesi olmasına rağmen, sendikamıza taslağı vermemişler, Başbakanlık genelgesini hiçe saymışlardır.

Eğer Bakanlık ve Başkanlık bu olumsuz tutum ve davranışlarına devem edecek olursa sendika olarak her türlü demokratik tepkiyi ortaya koyacağımızı kamuoyuna duyururken, Maliye çalışanlarının buruk da olsa Vergi Haftalarını kutlar saygılar sunarız.” dedi
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1