Geri

KESK BUNU HEP YAPIYOR

28 Şubat 2008, Perşembe | 14:53

KESK Başkanı İsmail H. Tombul, PKK'nın yayın organı Roj TV'ye telefon bağlantısıyla katılarak, Türkiye'nin terör örgütüne yönelik Irak'ın Kuzeyi'ne başlattığı kara harekatını kanlı bir savaş olarak nitelendirdi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, PKK'nın yayın organı Roj TV'ye telefon bağlantısıyla katılarak, Türkiye'nin terör örgütüne yönelik Irak'ın Kuzeyi'ne başlattığı kara harekatını kanlı bir savaş olarak nitelendirdi.

PKK terör örgütünün yayın organı Roj TV'nin Roj Aktüel programına telefon bağlantısıyla katılan KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK terör örgütüne yönelik Irak'ın Kuzeyi'ne düzenlediği kara harekatının kanlı bir savaş olduğunu ileri sürdü.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Tombul, Türkiye'nin, acı ve gözyaşından başka bir sonucu olmayacak kanlı bir savaşın ortasına sürüklendiğini ileri sürdü. Kürt sorununun çözümünü sınır içinde veya ötesindeki operasyonlarda aramanın sorunu çözmek yerine derinleştireceğini savunan Tombul, "Kaybedenin daima Türkiye'de yüzyıllardır yan yana yaşayan halklar olduğu bu kanlı senaryo, bugünümüzü ve geleceğimizi karartmaktadır. Türkiye sorunlarını şiddetten arındırılmış, barışçıl zeminlerde çözümlemelidir. Silahların konuştuğu bir coğrafyada barış umudunun yeşerme şansı yoktur. Ülkemizde yaşayan herkesin barış içerisinde, birarada kardeşçe yaşayabilmesi için silahlar derhal susturulmalıdır" dedi.

Kaynak:Haber7.com 28.02.2008
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1