Geri

ANTALYA ŞUBEMİZDEN HAKSIZ TAYİNE TEPKİ

28 Şubat 2008, Perşembe | 14:00

Türk Büro-Sen Antalya Şube Başkanlığı Antalya Valiliğinden şikayetçi.
İddialara göre valilikte, Vali Yardımcısı Sekreteri olarak görevli bir bayan personel bir iftira uğruna görevinden alınarak başka bir kurumda görevlendirildi.

Hiçbir belge ve delil olmadan bir bayanın iffetiyle oynandığını söyleyen Şube Başkanı Nuri Ünal, Vali Alaaddin Yüksel'i de bu olaylara göz yummakla suçladı. Başkan Ünal, Antalya'da bürokrasinin en üst makamının hiçbir hukuksal yola başvurmadan yaptığı bu uygulamanın son derece yanlış olduğunu söyledi.

Türk Büro-Sen Antalya Şube Başkanlığı Antalya Valiliğinde görevli bir bayan personele yapılan haksızlığı dile getirmek üzere basın toplantısı düzenledi. Şube Başkanı Nuri Ünal ''hukuk tanımayan makam'' olarak nitelendirdiği Valiliğin sendika üyesi bayana yaptığı haksız uygulamayı anlattı. Ünal, hiçbir belge olmadan bir bayanın iffetine yönelik yapılan bu iftiraya Vali Alaaddin Yüksel'in de atama kararını imzalayarak onay verdiğini söyledi. Ünal, iftiraya uğrayan bayan üye hakkında hiçbir hukuksal işlem yapılmadan başka bir kurumda görevlendirilmesine de anlam veremediklerini belirtti.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1