Geri

ALMAN BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE PROTESTO

18 Şubat 2008, Pazartesi | 12:12

Türkiye Kamu-Sen ile Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği, Almanya'nın Ludwigshafen kentinde, 9 Türk'ün yaşamını yitirmesi nedeniyle Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bıraktılar.

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği Başkanı Abdullah Buksur, elçilik binası önünde yaptığı açıklamada, Almanya'nın Ludwigshafen kentinde, 9 Türk'ün yaşamını yitirmesine, ''olayda kasıt olabileceğine ilişkin deliller olmasına rağmen, Avrupa'nın ve Almanya'nın tepki göstermemesinden üzüntü duyduklarını'' söyledi.

''Almanya'da o masum çocukları cayır cayır yakanı, Hristiyan veya Alman olmalarından dolayı değil, beyinlerinde onları esir almış Nazi ırkçılığından dolayı, Müslümanlara kin ve nefret içinde hareket eden vahşiler olarak değerlendiriyoruz'' diyen Buksur, bu tür eylemlere son verecek, ırkçı düşüncelere karşı gereken cezaların verilmesi gerektiğini ifade etti.

Buksur, olayın bir an önce aydınlatılmasını isteyerek, bu tür olayların tekrar yaşanmaması için Ludwigshafen'e anıt dikilmesini önerdi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Basın Sekreteri Ahmet Azizoğlu da Avrupa'daki sendikaların ve diğer demokratik kitle kuruluşlarının Ludwigshafen'de yaşanan olaya karşı duyarsız kalmamaları gerektiğini kaydetti.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1