Geri

SGK’DAN KEÇİÖREN ÇOCUK YUVASI’NA DESTEK

11 Şubat 2008, Pazartesi | 17:32

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca oluşturulan SGK Gönüllüleri organizasyonuna 6 nolu Şube Başkanlığımız da destek verdi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları tarafından oluşturulan SGK Gönüllüleri ilk organizasyonlarını Ankara Keçiören Yuvası’nda kalan çocuklarla gerçekleştirdi.

“Gönül Köprüsü” adı ve “sofralarımıza uğur böcekleri konuyor” sloganıyla yapılan etkinlikte önce SGK’ya bağlı faaliyet gösteren 75. Yıl Dinlenme ve Huzurevi’ne götürülen 7-13 yaş grubuna mensup 105 çocuk burada yaşlı sakinlerle kahvaltı yaptı. Kahvaltı sonunda karnelerini büyüklerine gösteren ve onlara çiçekler sunan yuva çocuklarına huzurevi sakinleri de oyuncaklar verdiler.

Daha sonra SGK Merkez binasına geçen çocuklar burada gönüllü aileler tarafından kapıda karşılanarak etkinlik yerine götürüldüler. Kurum Başkan Vekili Tahsin Güney’in de iştirak ettiği eğlence programında palyaço gösterisi, canlı müzik, çeşitli yarışmalar yapılırken, yuvada kalan ve aileleriyle birlikte gelen çocuklar doyasıya eğlendi.

Hep birlikte hamburger yiyen ve pasta kesen katılımcılar zaman zaman duygusal anlar da yaşadı.

Çocukların organizasyon komitesine kendi isimleriyle “sizi çok seviyoruz” yazdıkları teşekkür sertifikasını vermelerinin ardından etkinlik sona erdi.

Türk Büro-Sen ailesi olarak bizlerde bu tür etkinlikleri destekliyor ve katılımcı ailelerle birlikte 6 Nolu Şube Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1