Geri

81 İL VALİSİNE GÖNDERİLEN MEKTUP SES GETİRDİ

06 Şubat 2008, Çarşamba | 11:21

17–18 Ocak 2008 Tarihleri arasında yapılan toplantı öncesi 81 İl valisine gönderdiğimiz mektup etkisini gösterdi.(Mektup, sitemizde yayınlanmıştı)

Sayın Başbakanın katılımıyla 17 Ocak 2008 tarihinde başlayan toplantıda söz alan Şanlıurfa Valisi Sayın Yusuf YAVAŞCAN, Sendikamız tarafından kendilerine gönderilen mektup doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı çalışanlarının sorunlarını, Sayın Başbakanında hazır bulunduğu toplantıda, tüm yetkiler huzurunda dile getirmişti.

Toplantının ertesi günü ise, 18.01.2008 gün ve (107–5) 09 sayılı İçişleri Bakanlık makamının Onayları ve Teftiş Kurulu Başkanlığının 18.01.2008 gün ve B050TEF0000075/(107–5) 280 sayılı Görev Emri doğrultusunda Valiliklere gönderdiği yazıyla, “İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında, personel istihdamı ve yönetimde karşılaşılan (özlük hakları dahil) sorunların tespiti ve sorunların çözümüne ilişkin bir anket yayınlanmıştır.

Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığında bir komisyon kurulmuş, kurulan komisyon üyelerinden Mülkiye Başmüfettişleri Sayın Mithat DUMANLI ve Sayın Bahadır KARAKAYA 05.02.2008 tarihinde Sendika Genel Merkezimizi ziyaret etmişlerdir.

Genel Merkezimizde yapılan toplantıya Genel Başkanımız Sayın Fahrettin YOKUŞ, Genel Mali Sekreterimiz Sayın Rahmi ERDEM, İçişleri Bakanlığı Şube Başkanımız Sayın Kadir POLAT, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sayın Kubilay GÖKÇE, Sayın Mehmet KÖSE, Ankara İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sayın Fehmi TERCAN, Çankaya İlçe Nüfus Müdürümüz Sayın Mustafa GÜNGÖRLÜ ve Keçiören İlçe Nüfus Müdürümüz Sayın Hasan OĞUZ katılmışlardır.

Yaklaşık üç saat süren toplantıda, başta ekonomik sorunlar olmak üzere, personel eksikliği, Görevde Yükselme Yönetmeliği, taşra personelinin öğlen yemeği, ulaşım ve servis problemi, mesai ücretlerinden gelir vergisi kesilmemesi ve mesainin tüm İçişleri personeline yaygınlaştırılması vb. konular görüşülmüş olup, tüm katılımcılar açısından son derece olumlu ve doyurucu geçen toplantı sonucunda, Sayın Müfettişlere kapsamlı bilgi ve belgeler sunulmuştur.

Yapılan çalışmaların neticesini almak için ilerleyen günlerde Sn.Müsteşardan randevu talep edilecektir.

Duyarlılıklarından ötürü başta, Şanlıurfa Valisi Sayın Yusuf YAVAŞTAN’A ve İçişleri Bakanlığının tüm yetkili ve ilgililerine, İçişleri Bakanlığı çalışanları adına teşekkür ederiz.

Başta üyeleri olmak üzere, tüm kamu çalışanlarının ve Ülke sorunlarını iliklerine kadar hisseden, yetkili ve etkili tek sendika olan TÜRK BÜRO-SEN, kurulduğu günden itibaren çalışan, üreten, yol gösteren, hak eden ve hak ettiğini mutlaka alan bir sendikadır.

Unutmayalım ki, sorunun değil, çözümün bir parçası olan TÜRK BÜRO- SEN, sizlerin vereceği destekle, daha güzel günlere imza atacaktır.

Gelişmeler sitemizde duyurulacaktır.