Geri

ESKİŞEHİR ŞUBEMİZ, VERGİ DAİRESİNDE ÇALIŞAN 40 PERSONEL KORONA VİRÜS TAŞIYOR

20 Ekim 2020, Salı | 11:29

Türk Büro- Sen Şube Başkanı Alp Arslan Vergi Dairesi’nde gerekli önlem alınmadığını belirterek , Pazartesi günü yapılan testler sonrasında 40 yakın çalışanın koronavirüs taşıdığını belirtti. Arslan Eskişehir halkından çok ivedi işleri olmadıkça Vergi Dairesine gitmek yerine İnternet ortamında İnteraktif Vergi Dairesi linkini kullanmalarını rica ediyoruz” dedi.

 

Tür Büro Sen Şube Başkanı Alp Arslan, Eskişehir Vergi Dairesi’nde bazı önlemlerin dikkatli bir şekilde hayata geçirilmediğini belirterek, yaşananlar sonrasında korkulanın olduğunu söyledi. Arslan Yaptığı açıklamada “Pazartesi günü salgın Eskişehir Vergi Dairesinde patlamış ilk etapta yapılan 60 testten ve sonraki gün ilave yapılan 15 testten 40 a yakın pozitif vaka çıkmıştır.2 ağır hastamız bulunmaktadır. Bu bağlamda başkanlık bünyesinde birçok müdürlük kapatılmıştır.

 

Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı yaklaşık 600 personelin çalıştığı büyük bir kurum olup ayrıca pozitif çıkan personelin içinde çaycı ve temizlikçi olduğu düşünülürse tüm personele test yapılması gerekmektedir. Gece gündüz mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Vergi Dairesi Başkanlığı çalışanları kendileri ve ailelerinin sağlığı için bunu hakketmektedir.

Ancak kurum şuna kadar toplu test için harekete geçmemiştir. Biz Türk Büro Sen olarak yetkililerden durumu ele alıp önce çalışan sağlığını sağlayacak ortamın oluşturulmasını ve tüm personele test yapılmasını talep etmekteyiz.  Biz sendika olarak bunun takipçisi olacağız. Ayrıca Eskişehir halkından çok ivedi işleri olmadıkça Vergi Dairesine gitmek yerine İnternet ortamında İnteraktif Vergi Dairesi linkini kullanmalarını rica ediyoruz” dedi.

 
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1