Geri

ÇANAKKALE TEŞKİLATIMIZLA BİR ARAYA GELDİK

16 Ocak 2020, Perşembe | 12:46

Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Ali Oymak ve Kadir Polat ile 15.01.2020 tarihinde Çanakkale İl Temsilciliğimizce düzenlenen etkinlikte İlçe ve İşyeri temsilcilerimiz ile bir araya geldi.

Çanakkale İl Temsilcimiz Mahmut Kılıç’ın da katıldığı istişare toplantısında Genel Başkanımız Osman Eksert Toplu Sözleşme sürecinde yaşananlar ve zamların yetersiz kalmasından bahsederek, “kamu çalışanlarına verilen zamlar maalesef enflasyon altında ezilmektedir. Kaşıkla verilen zamlar, vergiler ile geriş alınmaktadır. Kamu çalışanlarına refah payı verilmeli ve acilen ek zam yapılmalıdır” dedi.

Eksert konuşmasının devamında memur paketi teklifimize değinerek, “Tüm memurlarımızı ilgilendiren bir Memur Paketi hazırladık ve TBMM’ye sunduk. Bu pakette, Sözleşmeli çalışanlara kadro verilmesi, Gelir Vergisi mağduriyetinin giderilmesi, 3600 ek gösterge düzenlemesinin tüm memurları kapsaması, Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarının GİH’e geçirilmesi, Memurların tüm gelirlerinin emekliliğe sayılması, Memurlara bayram ikramiyesi verilmesi, mülakat uygulamasının kaldırılması, Liyakat esaslı bir görevde yükselme sisteminin getirilmesi, 4688 sayılı kanunda meydana gelen aksaklıkların giderilmesi, memur ve emekli maaşlarının ekonomik gerçeklere göre revize edilmesi yer almaktadır. Bizim bu paketimiz tüm memurlarımızı kapsıyor. Paketimizin kabul edilmesi halinde maaşlarda ciddi oranlarda artış olacak, kamuda liyakat ve ehliyet sistemi tek kriter olacak. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu paketin çıkması için elimizden geleni yapacağız. Her platformda, gerekirse eylem, gerekirse söylem ama paketimizin hayata geçmesi ve memurlarımızın biraz olsun nefes alması için alanlarda olmaya devam edeceğiz” dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 4