Geri

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’YU ZİYARET EDEREK İSTİŞARELERDE BULUNDUK

04 Aralık 2019, Çarşamba | 07:10

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Genel Başkanımız Osman Eksert ve beraberindeki heyet İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.


Bakan Soylu’yu ziyaret eden heyetimiz, gündemdeki konuları masaya yatırdı.  Haftalardır dile getirdiğimiz “Memur Paketi” hakkında detayları Sayın Bakan’a anlatan Genel Başkanımız Önder Kahveci, kamuda yaşanan sıkıntıların artarak devam ettiğine dikkat çekti.  Kahveci seçim dönemi vaatte bulunulan 3600 ek gösterge hususunda da bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde adil bir düzenleme yapılmasını beklediklerini vurgulayarak, ”emekli olmak için bu düzenlemeyi bekleyen kamu çalışanları var. Emeklilikte bir nebze olsun rahat nefes almak için bekledikleri bu düzenlemeyle kamuda istihdam da açılmış olacak ve böylece işsizliğin düşmesine katkıda bulunulacaktır. Beklentimiz bütün çalışanları kapsayacak şekilde düzenlemenin çıkmasıdır” dedi.  

Ayrıca Genel Başkanımız Osman Eksert,  kurum çalışanlarının sorunlarının çözüm yolları ile ilgili hazırlamış olduğumuz raporu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sunarak, özellikle Nüfuslarda personel yetersizliği sebebiyle yaşanan problemleri  ve Emniyette çalışan devlet memurlarının taleplerini aktardı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise kamu çalışanlarının mağdur edilmemesi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirterek, heyetimize teşekkürlerini sundu.  
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 3