Geri

ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL’Ü ZİYARET ETTİK

03 Aralık 2019, Salı | 14:28

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Genel Başkanımız Osman Eksert, Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Aslan, Gürkan Orhan ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ümit Turhan ile 03.12.2019 tarihinde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü ziyaret etti.

Adalet çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü ziyarette, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yargı Reformu Strateji Belgesinde, Adalet çalışanlarının özlük, mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ile ilgili hiçbir düzenlemenin maalesef yer almadığı, bu durumun Adalet çalışanlarını üzdüğü iletildi.

Adalet Bakanlığı çalışanlarının tek kariyer planı olan görevde yükselme sınavı yerine yazı işleri müdürlüğü gibi idari kadro ihtiyaçlarının dışarıdan yapılacak atama yoluyla karşılanması düzenlemesinin adliyelerdeki işleyişi bozacağı ve dava sürelerini daha da uzatacağı, Adalet hizmetleri tazminatının tüm personele ödenmemesinin kurum içinde çalışma barışını bozduğu, Adliyelerde iş yoğunluğunun çok fazla olduğu ve çalışanların mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştığı, personel eksikliğinin giderilmesi ile ilgili taleplerimiz Konfederasyonumuz Genel Başkanı Önder Kahveci ve Genel Başkanımız Osman Eksert tarafından Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e iletildi.

Konfederasyon Genel Başkanımız Önder Kahveci Adli Tıp Kurumu çalışanlarının sorunlarını da gündeme getirerek çözüm istedi. Mali ve özlük haklarında iyileştirmeler yapılmasını talep etti. 

Ayrıca Sendikamızın Adalet çalışanlarının talepleri ile ilgili hazırlamış olduğu raporda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e takdim edildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, Sendikamızın taleplerini değerlendireceklerini ifade ederek, “çalışanlarımızın mağdur olmasına müsaade etmeyiz” dedi.

Ziyarette Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner de hazır bulundu.

Türk Büro-Sen olarak Adalet çalışanlarının sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e sunulan raporu görmek için tıklayınız.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1