Geri

MERSİN ŞUBEMİZ, HÜKÜMET KAMU ÇALIŞANLARININ CAN GÜVENLİĞİ İÇİN ACİL TEDBİR ALMALIDIR

16 Eylül 2019, Pazartesi | 10:16

MERSİN ŞUBE BAŞKAN YARDIMCIMIZ MUSTAFA GÜVEN’İN BASIN AÇIKLAMASI

Konya 8. İcra Dairesinde görev yapan İcra Katibi Gülsün Dilek Cihan, icra işlemi için gittiği haciz mahalinde silahlı saldırıya uğrayarak, ayağından yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınmıştır.

Türk Büro-Sen olarak, yaşanan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor ve sorumluların gerekli cezayı almasını istiyoruz.

Yıllardan beri dile getirdiğimiz, kamu çalışanlarının can güvenliklerinin sağlanması konusu maalesef bu menfur saldırı ile yeniden karşımıza çıkmıştır.

Özellikle Nüfus, Adliye, Gümrük ve Hastanelerde maalesef bu tür şiddet ve saldırı olayları ile sürekli yüz yüze gelinmektedir.

İş yoğunluğunun fazla olduğu ve vatandaş ile iç içe çalışmak zorunda kalınan bir çok kamu kurum ve kuruluşunda maalesef bu tür saldırılar sıkça yaşanmaktadır. Kamu çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması için gerekli tedbirlerin alınması ve güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini yıllardır dile getiriyoruz. Ancak, bugüne kadar alınan tedbirlerin yeterli olmadığını bugün bir kez daha üzülerek görüyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizi kamu çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması için başta ilgili kanunlarda yapılacak düzenleme ile cezai yaptırımların artırılması olmak üzere acilen tedbir almaya çağırıyor, Türk Büro-Sen olarak bu konuda elimizden gelen tüm desteği vermeye hazır olduğumuzu yetkililere tekrar bildiriyoruz.

Türk Büro-Sen olarak, ifa ettikleri kamu görevi sebebiyle saldırıya uğrayan, şiddete maruz kalan tüm kamu çalışanlarımıza tekraren geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1