Geri

DENİZLİ ŞUBEMİZ, EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN 5 BİN PERSONELİ HAKSIZLIĞA UĞRAMIŞTIR

09 Haziran 2019, Pazar | 10:59

Denizli Şube Başkanımız Hüseyin Utangaç’ın yazılı basın açıklaması

 
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı muhtelif yıllarda toplamda 7 defa yapmış olduğu kurum içi uzmanlık sınavıyla binlerce personelini uzman kadrosunda görev yaptırmaktadır.
Aynı Bakanlığa bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü için ise 2006 yılında yalnızca 1 sınav açılmıştır.
Hali hazırda uzman olarak görev yapan arkadaşlarımızla tamamen aynı işi yapıyor olmamıza rağmen aramızda 1500 TL maaş farkı olması eşit işe eşit ücret uygulamasına tamamıyla aykırı olduğunu düşünüyoruz.
İş yükünün günden güne artması (Kiralamalar-Satışlar-İrtifak Hakları, KHK işlemleri.), bariz şekilde personel sıkıntısının bulunması , hatta bazı ilçelerde personel bulunmadığından iki ilçeye birden bakılması, Teşkilat yapımız, mevzuatlarımız ve iş yükümüz ele alınarak kurum içi uzmanlık sınavını fazlasıyla hak eden bilgi birikimine sahip memurların bulunduğu bir kurum için Kurum içi Uzmanlık sınavı açılmasını öngören yasal düzenlemelerin biran önce yapılmasını Milli Emlak Memurları için  elzem olarak görmekteyiz. 
 
Bilindiği üzere 1 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Milli Emlak Genel Müdürlüğü Maliye Bakanlığından ayrılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil olmuştur. 30.05.2019 tarihinde Meclisi Genel Kurulundan geçen düzenleme ile Gelir İdaresi Başkanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı personeline Kurum içi Uzmanlığın önü açılmıştır. Milli Emlak çalışanları ise yıllardır uğraşıp mücadele verdiği bu sınavdan mahrum bırakılarak kendilerini üvey evlat olarak hissetmelerine neden olmuştur.
Milli Emlak Genel Müdürlüğü personeli içinde bir sınavın yapılması yıllık ülke gelirine önemli ölçüde katkı sağlayan çalışmaların en tabi hakkıdır. İlgili Kurum Bakanımızdan ve konuyu Meclise taşıyan Parti Grup Başkan Vekillerimizden bayram müjdesini Milli Emlak çalışanları beklemektedir. Yaşanan sorunun çözümü konusunu Kamuoyuna saygılarımla arz eder; takipçisi olmaya devam edeceğimizi bildiririz.Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1