Geri

TÜRKİYE-AB KİK ÜYELERİ CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

17 Nisan 2019, Çarşamba | 08:27

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye Kanadını oluşturan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildi.


Basına kapalı olarak gerçekleşen kabule; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanı sıra Genel Başkanımız Önder Kahveci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, TİSK Başkanı Kudret Önen ile TZOB Genel Sekreteri Hasan Hüseyin Coşkun katıldı.

Görüşmenin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Genel Başkan Önder Kahveci, “Türkiye-AB KİK Türkiye kanadı olarak bugün Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştük. Görüşme esnasında kamu çalışanlarının merakla beklediği EK GÖSTERGE konusunu gündeme getirerek, tüm çalışanları kapsayacak şekilde bir an önce hayata geçirilmesini bir kez daha yineledim.

Sayın Cumhurbaşkanı, verdiği bu sözü parlamento çalışmaya başladığı anda genel kurula getireceklerini, görüşülecek ilk kanunlardan birisinin ek gösterge konusu olacağını bana ifade etti. Türkiye Kamu-Sen olarak ek gösterge ve diğer bütün konuların takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1