Geri

TÜRK MİLLETİNİN TARİHİ ŞAN VE ŞEREFLE DOLUDUR

12 Nisan 2019, Cuma | 09:53

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sözde soykırım iddialarını yeniden gündeme getiren Fransa ve İtalya’yı sert bir dille eleştirerek, “Tarihi gerçekleri iftira atarak, anma günü tertipleyerek değiştirmeniz mümkün değildir" dedi.
Genel Başkan Kahveci, "Türk milleti binlerce yıllık tarihi boyunca asla bir soykırım yapmamıştır. Bize bu iftirayı atan ve kendi tarihleri soykırımla, vahşetle dolu olanlar kendilerine başka suç ortakları aramalıdır” dedi. 

Genel Başkan Kahveci açıklamasında;

Sözde soykırım tarihi olarak nitelenen 24 Nisan tarihi yaklaştıkça şer cephesi saflarını sıklaştırmaya başladı. Önce İtalya Temsilciler Meclisi sözde soykırım önerisini kabul etti. Şimdi ise Fransa 24 Nisan’ı anma günü olarak ilan etti.

Tarihi gerçekleri iftira atarak, anma günü tertipleyerek değiştirmeniz mümkün değildir. Türk milleti binlerce yıllık tarihi boyunca asla bir soykırım yapmamıştır. Bize bu iftirayı atan ve kendi tarihleri soykırımla, vahşetle dolu olanlar kendilerine başka suç ortakları aramalıdır. 

Dünya kamuoyu Cezayir’i, Ruanda’yı ve daha bir çok yerde yapılan soykırımları unutmamıştır. Bu kararlarla, iki yüzlü batının çirkin senaryolarına bir yenisi daha eklenmiştir. Bizim tarihimiz onlarca milletin bir arada huzurla yaşadığı, şan ve şerefle dolu bir tarihtir. 

Katliam, vahşet, kan ve gözyaşının sorumlularının bizlere vereceği demokrasi dersi olamaz. Tarihi gerçekleri çarpıtmaya çalışan, husumet tohumları ekmeyi amaçlayan bu kararları şiddetle kınıyorum. 
Foto Galeri

Toplam fotoğraf sayısı: 1